درباره وبلاگ


دوستان در اینجا سعی شده مطالبی در مورد آموزش های انواع هنرهای دستی و خانگی،آموزش آشپزی،مطالب پزشکی و سلامت،آرایش و زیبائی،مد و لباس،شعر ارائه بشه.امیدوارم براتون مفید باشه و بتونم رضایت خاطرتون رو جلب کنم.کپی برداری از مطالب ممنوعه مگر با ذکر منبع

مدیر وبلاگ : ماریا
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
________________ Twitter
هنرهای شاخ نبات
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
1393/09/28 :: نویسنده : ماریا
این شمع*ها زیبا بسیار جالب می*باشند و برای ساختن آنها شما به مقداری تمرین نیاز دارید تا بتوانید آنها را عالی بسازید. ..


آموزش شمع مایع 
وسایل لازم:
- پارافین مایع
- آب 
- گلیسیرین
- رنگ پودری پارچه
- لوازم تزیینی
- لیوان پایه بلند
- طلق
- فتیله
مراحل انجام كار:
۱- عروسك و یا هر وسیله تزیینی دیگری را كه در اختیار دارید ته ظرف قرار دهید (سعی كنید كه از اشیای سبك و پلاستیكی استفاده نكنید.)
۲- روی عروسك را با گلیسیرین بپوشانید، به طوری كه سه چهارم ظرف با گلیسیرین پر شود. 
۳- یك چهارم استكان آب را با مقدار بسیار كمی از رنگ پودری پارچه مخلوط كنید و روی گلیسیرین بریزید( به ارتفاع ۲ سانتی متر)
۴- مقداری پارافین مایع را روی آب بریزید ( به ارتفاع ۱ سانت) سپس فتیله را روی شمع قرار دهید.
شمع*های لایه لایه رنگی
این شمع*ها زیبا بسیار جالب می*باشند و برای ساختن آنها شما به مقداری تمرین نیاز دارید تا بتوانید آنها را عالی بسازید. البته گاهی اوقات در این شمع*ها می**توانید سنگ*های معدنی زیبا یا هدایای کوچکی را قرار دهید و به دوستان خود هدیه دهید و زمانی*که شمع می*سوزد و به سمت پائین می*رود آن شخص متوجه هدیه خود می*شود و این یک ابتکار جالب می*باشد.
- نکته: درست کردن شمع*های لایه لایه کمی تمرین نیاز دارد و اگر شما لایه*ها را در رنگ*های مختلف بریزید به این صورت که بعد از اینکه لایه اول کاملاً سفت شد و اطراف شمع خطی سفید نمودار شد لایه دوم و به همین ترتیب لایه*های بعدی را بریزید، اگر خیلی زود لایه بعدی را بعد از لایه اول بریزید رنگ*ها مخلوط می*شوند.
- مواد و لوازم مورد نیاز:
قالب شمع، لیوان شیشه*ای که قالب شمع را در آن قرار دهید، حدود ۷۵ گرم موم پارافین به رنگ بنفش کمرنگ، حدود ۱۵۰ گرم موم پارافین ترکیب شده با استیرین به رنگ صورتی
۱. قالب را فیتیله گذاشته و با خمیر بتونه مهر و موم کنید و داخل لیوان یا شیشه*ای که برای نگهداری قالب انتخاب کرده*آید قرار دهید و یک چیز کوچک در یک طرف زیر ظرف قرار دهید تا کمی حائل شود طوری*که کجی*اش یک زاویه حدود ۲۵ درجه باشد.
۲. مقدار کمی از موم پارافین به رنگ بنفش کمرنگ را تا ۸۰ درجه سانتی*گراد (۱۸۰ درجه فارنهایت) حرارت دهید و تا حدود یک سوم قالب بریزید.
۳. صبر کنید تا موم در اطراف لبه سفت شود ولی در وسط هنوز نرم باشد. اکنون یک لایه به اندازه یک سانتی*متر از موم پارافین به رنگ صورتی را روی آن بریزید، (توجه کنید که این موم صورتی هم باید تا ۸۰ درجه سانتی*گراد (۱۸۰ درجه فارنهایت) حرارت داده شود).
۴. زمانی*که موم صورتی در اطراف سفت شد ولی هنوز در وسط نرم می*باشد سنگ معدنی را در موم فشار دهید.
۵. آن حائلی را که در زیر ظرف قرار داده بودید بردارید و آن*را عمودی قرار دهید. از موم بنفش کم*رنگ در قالب بریزید و تا ۵ میلی*متری لبه بالای آن بریزید اگر وسط شمع بعد از سفت شدن فرو رفت به*طور معمولی دوباره پر کنید.
ساخت شمع*های دکوپاژ
مواد و وسایل مورد نیاز:
- سشوار
- چاقو طراحی
- دستمال کاغذی تزئینی یا حوله کاغذی به اندازه لازم 
- چسب دکوپاژ
- قلم* مو پهن 
- شمع استوانه*ای 
- قیچی طراحی

● روش ساخت: 
۱. با قیچی دستمال کاغذی یا حوله کاغذی را ۳/۱ سانتی*متر بزرگتر از اطراف هر دو (پیرامون) و ارتفاع شمع ببرید. 
۲. با فلم*موی پهن روی شمع را از چسب دکوپاژ به*صورت نوارهای عمودی ۸/۳ سانتی*متری بزنید. دستمال کاغذی را روی یک سطح صاف قرار دهید. نواحی چسب*زده شمع را روی دستمال کاغذی بخوابانید، دقت کنید شمع درست در مرکز و صاف قرار بگیرد. چسب بیشتری روی شمع بزنید و شمع را داخل دستمال کاغذی بپیبچید تا بچسبد. این*کار را ادامه دهید تا تمام شمع با کاغذ پوشانده شود. به*وسیله انگشت چین*های روی شمع یا برآمدگی اگر است صاف کنید ممکن از بعضی از چین*ها باقی بماند سپس بگذارید تا خشک شود. 
۳. با استفاده از چاقو طراحی با دقت اضافه*های کاغذ را در بالا و پائین شمع ببرید. 
۴. اطراف شمع را ۵ الی ۱۰ بار اسپری براق*کننده بزنید و بعد از هر بار پوشاندن با اسپری بگذارید تا به*طور کامل خشک شود سپس لایه بعدی را بزنید و با استفاده از سشوار می*توانید مرحله خشک شدن را سریع*تر کنید (باد سرد سشوار).
شمع چهل تکه
برای ساختن تکه*های رنگی از روش ساخت شمع*های ساده که با غوطه*ور کردن در موم ساخته می*شوند استفاده کنید و این تکه*های زمانی جالب و زیبا می*باشند که از رنگ**های مختلف و شاد استفاده نمائید..

- مواد و لوازم مورد نیاز:

پارافین، رنگ موم در چند رنگ، فیتیله صاف، ظرف برای ذوب کردن موم به روش بن ماری، تیغ موکت*بری، کاسه کوچک:
۱. قابلمه را پر از آب کنید و روی حرارت قرار دهید و چند قوطی کوچک را در آن قرار داده و در هر کدام یک موم رنگی بریزید، همیشه یک یا دو رنگ روشن را همانند رنگ*های دیگر انتخاب کنید و ذوب نمائید، به*خاطر داشته باشید که رنگ*های طنین*انداز برای این روش بهتر می*باشند بنابراین اگر لازم است مقدار کمی از رنگ*ها را استفاده کنید.
۲. آب را حرارت دهید تا تمام موم رنگی شما ذوب شود یک تکه فیتیله کوتاه (در حدود ۱۵ سانتی*متر) از فیتیله صاف یا یک فیتیله استفاده شده ببرید.
۳. فیتیله را مانند روش ساختن شمع*های ساده و غوطه*ور شده در موم رنگی غوطه*ور کنید و تکرار کنید تا یک لایه موم ساخته شود و همین کار را با رنگ*های دیگر هم انجام دهید و تکرار کنید تا لایه موم ساخته شود و تعداد غوطه*ور کردن در هر رنگ را تغییر دهید تا عرض هر لایه مختلف شود. به غوطه*ور کردن ادامه دهید و یک در میان در رنگ روشن و رنگ تیره عمل غوطه*ور کردن را تکرار کنید تا یک شمع به پهنای شمع*های غوطه*ور شده یا کمی بزرگ*تر از آنها ساخته شود.
۴. فیتیله را از یک انتهای موم بکشید، نه به*طور کامل فقط تا نیمه بکشید، و سعی کنید که زیاد محکم کشیده نشود که بیرون آید.
۵. در یک قابلمه کوچک آب بریزید و حرارت دهید تا به جوش آید و چاقو را در آب جوش بزنید و به این طریق گرم کنید. و از انتهاء بدون فیتیله موم شروع کنید و یک لایه نازک موم را ببرید و فوراً آن*را روی سطح شمع قرار دهید و این روش را ادامه دهید تا تمام موم به*صورت برش داده شده روی شمع قرار بگیرد.
۶. باید بعد از غوطه**ور کردن در موم رنگی ذوب شده آخری حدود ۱۵ دقیقه آن*را آویزان کنید تا سفت شود و این*کار باعث می*شود که اغلب موم به اندازه کافی صاف شود (همیشه مقداری از فیتیله را باقی بگذارید تا همان*طور که به انتهاء موم نزدیک* می*شوید به وسیله فیتیله آن*را نگه دارید).
۷. به اندازه*ای که لازم است فیتیله را بیرون بکشید و به بریدن برش*ها ادامه دهید و آنها را روی شمع قرار دهید تا به*طور کامل سطح شمع پوشیده شود، برای یک نتیجه بهتر از چندین رنگ موم استفاده کنید و روی شمع بچسبانید.

- قالب* شمع*های چهل تکه:
برای ساختن تکه*ها از قالب*های کم*عمق و کوچک استفاده نمائید و دیگر اینکه می**توانید شمع را مانند شمع*های ساده و غوطه*ور شده که در کتاب شماره ۱ شمع*سازی به*طور کامل توضیح داده شده است درست کنید و سپس به تکه*های کوچک ببرید و روی شمع بچسبانید. شمع با موم زده شده هم یکی دیگر از شمع*های چهل* تکه می*باشد و برای یک نتیجه بهتر و زیباتر می*توانید تکه*ها را به هر رنگی که دوست دارید رنگ بزنید. برای چسباندن تکه*های موم (برای شمع*های چهل تکه) بر روی شمع یکی از سه روش زیر را به*کار ببرید:

روش ۱- موم را در قالب بریزید و بگذارید تا به*طور کامل سفت شود، سپس آن*را از قالب بردارید. یک بشقاب را روی اجاق گرم قرار دهید. تکه موم را از سمت پشتش به مدتی که فقط یک لایه نازک موم از پشت تکه موم قالب زده ذوب شود در آن قرار داده و به*سرعت آن*را روی شمع بچسبانید، و خوب فشار دهید تا در جای خود محکم شود، 

روش ۲- موم را در قالب بریزید و بگذارید تا به*طور کامل سفت شود، سپس از قالب بردارید. مقداری از تراشه*های موم را در یک قوطی کوچک ذوب کنید و با یک چوب بستنی یا یک قلم*مو از موم ذوب شده پشت تکه موم قالب*زده (چهل تکه) بزنید و آن*را روی شمع بچسبانید و محکم فشار دهید تا در جای خود قرار بگیرد. 

روش۳- مقداری از تراشه*های موم را در یک قوطی کوچک ذوب کنید و موم را در قالب بگذارید تا سفت شود تا بتوانید آن*را از قالب جدا کنید ولی هنوز گرم و قابل انعطاف باشد. با یک چوب بستنی یا یک قلم مو از موم ذوب شده پشت تکه موم قالب*زده بزنید و آن*را روی شمع بچسبانید و در جای خود محکم فشار دهید تا موم سرد شود. اگر می*خواهید یک تکه بزرگ را روی یک شمع گرد بچسبانید این بهترین روش می*باشد. نوع مطلب : شمع سازی، 
برچسب ها : آموزش شمع سازی، شمع سازی، شمع، آموزش، شمع تزئینی،
لینک های مرتبط :


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic